Ara Bul

Zayıf Görünmenin Püf Noktaları

Zayıf Görünmenin Püf Noktaları

Spor salonuna gitmeden daha ince görünmek ister misiniz? Tabii ki! Aklınızda daha Zayıf Görünmenin Püf Noktaları sorusu varsa doğru yerdesiniz. Plan yapmaya ve stratejik olmaya istekliyseniz, tehlikeli bir şok diyet veya bir plastik cerrahına gitmeden anında çekici görünmenin birçok yolu var.

Vücudunuza tam oturan kıyafetler giyin.

Öncelikle vücudunuza uygun kıyafetler giyerek başlamalısınız. Çok küçük veya çok büyük giysiler sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterecektir. Kıyafetler sıkı olmamalıdır çünkü bu yağ ruloları görünümü oluşturur ve vurgular. Giysiler de çok gevşek olmamalıdır, çünkü formunuzun gizlenmesi, yalnızca sizi olduğunuzdan daha geniş gibi görünmenizi sağlar. Bunun yerine, tam fit kıyafetler giyin: Kıyafetleriniz sıkmadan bedeninize hafifçe sarılmalıdır.
Bu, iç çamaşırlar için de geçerli. Size uyan iç çamaşırı ve sütyen giymelisiniz. Örneğin birçok kadın yanlış beden beden sütyen takar. İç çamaşırları kalçalarınıza sıkıca yapışmadan ve göğüsleriniz, sütyeninizin üstünden taşmadan veya kenarından dışarı çıkmasına neden olmadan destekli ve sağlam bir şekilde yerinde tutmalıdır.

Yüksek belli giysiler giyin

Anında daha ince görünmenizi sağlayacak kolay bir giyim hilesidir. Buradaki olay dikkati belinize çekerek inceliğini vurgulamaktır. Belden kavrayan gömlekler ve kemer, desen, doku veya dikiş içeren stilleri seçin. Örneğin, büzgü ve bükümlü malzemeye sahip gömlekler sizi daha küçük gösterebilir.

Göğsünüzü ve kalçanızı vurgulayan öğeleri seçin

Göğüs ve kalçalarınızın boyutunu vurgulayarak belinizin daha da küçük görünmesini sağlayabilirsiniz. Kalçalarda öne çıkan gömlekler, etekler ve elbiseler giyin (eğer erkeksen, yapabildiğin zaman gömleğini açmadan giymeyi dene). Ayrıca göğsünüzü daha büyük gösteren üstler giymek isteyeceksiniz. Örneğin, kadınlar ön kısımda fırfırlı veya kaput yakalı gömlekler giyebilirler.

Vücudunuzu keserek sizi kısa gösterecek kıyafetlerden kaçının

Görsel olarak kesildiğiniz yeri uyarlayarak bedeninizle ilgili birçok yanılsama yaratabilirsiniz. Eteklerin, ceketlerin, gömleklerin ve diğer kıyafetlerin etek ucu, görünüşünüzü değiştirebilir. Genel olarak, kalçanızda veya göğsünüzde ve belinizde net çizgiler olmasını sağlamalısınız, kesik çizgileri ve ana hatları bu noktalara olabildiğince yakın tutun.
Örneğin, klişe “turist” kıyafetlerinden kaçının, çünkü bunların çoğu vücudunuzu keser. Kapriler, midi boy etekler ve uzun, bol şortlar size hiçbir fayda sağlamaz.
Düz paça, çizme kesim kotlar, güzel çizgiler oluşturmak için en iyi seçimdir. Kadınlar ayrıca dizine veya hemen üstüne gelen A-line etekleri de giyebilirler.

Bu yazımızda Zayıf Görünmenin Püf Noktaları sorusuna çözüm olacak birkaç önemli noktayı derledik.

Zayıf Görünmenin Püf Noktaları
Anında daha ince görünmenizi sağlayacak kolay bir giyim hileleri.

Gösterişli aksesuarlar kullanın

İstediğiniz görünüme kavuşturan aksesuarları da özenle seçebilirsiniz. Bazı aksesuarlar, gerçekte olduğunuzdan daha uzun ve daha ince olduğunuz yanılsamasını yaratır. Örneğin uzun kolyeler kolayca uzun, ince bir görünüm yaratacaktır. Büyük, parlak renkli bilezikler gibi cesur aksesuarlar, ince bileklerinize dikkat çekecek ve kıyaslandığında tüm vücudunuzu küçültecektir.
Küpeler ve saç bantları, dikkatinizi figürünüzün sevmediğiniz kısımlarından uzaklaştırarak dikkat dağıtır. Bunlar, vücudunuzun geri kalanına kıyasla başınızın küçük göründüğünü düşünüyorsanız özellikle yararlıdır.

Daha ince bir form yanılsaması yaratmak için renkleri ve desenleri kullanın

Daha ince bir görünüm elde etmek için renkleri ve desenleri de kullanabilirsiniz. Tabii ki, standart tavsiye en doğrusudur: Siyah giyin. Siyah renk sizin arkadaşınızdır. Siyah ve diğer koyu renkler, vücudunuzda görülebilen gölge miktarını azaltır. Bu, sizi daha ince gösteren bir optik yanılsama yaratır. Belinizde, bileklerinizde, boynunuzda ve ayaklarınızda parlak vurgular ve aksesuarlarla tamamlayın. Bu sizi daha ince gösterecek.

Ayrıca yapmak isteyeceğiniz birkaç kalıp seçimi vardır:

  • Dikey şeritler giyin. İnce, dikey çizgiler sizi daha ince ve uzun gösteren görsel bir yanılsama yaratır (vücudunuzun iki tarafını birbirine daha yakın gösterir).
  • Büyük desenlerden (ve diğer birçok örüntüden) kaçının çünkü bunlar sizi daha büyük gösterebilir. Sizi büyütmeyen kalıplar bulmak zordur, bu yüzden dikkatli seçimler yapın.

Seni daha büyük gösteren giysilerden kaçının

Yanlış yerlere hacim kazandıran giysilerden kaçınmalısınız. Vücudunuza uymayan kıyafetler elbette bunu yapacak, ancak sizi daha büyük gösterecek bazı giyim stilleri de var. Örneğin tunikler göbeğinizi daha büyük gösterecek ve birçok kadın için aslında onları hamile gibi gösterecektir. Kalın kazaklar, görsel olarak kilo ekleyen başka bir kıyafet örneğidir.

Topuklu giyin

Topuklu giydiğinizde, duruşunuz doğal olarak değişir, kalçalarınızı dikleştir, sırtınızı ve omuzlarınızı düz tutmaya yardımcı olur. Ayrıca bacaklarınızı uzatarak orantılı olarak daha ince görünmenizi sağlar. Kadınsanız, daha ince görünmek için yapabildiğiniz zaman yüksek topuklu ayakkabılar giyin. Eğer bir erkekseniz, birçok elbise ayakkabısının topuğu biraz kalın olacak şekilde seçerek aynı avantajların küçük bir versiyonunu elde edebilirsiniz.

Şekillendirici kullanın

Korseli iç çamaşırlar giyerek kendinizi daha ince gösterebilirsiniz. Bunlar, vücudunuzda kilit konumlarda tutunabilen elastik liflerden olabilen gömlekler, şortlar veya bodysuit’lerdir. Onları vücudunuzun her türlü farklı bölümüyle başa çıkmaları için kullanabilirsiniz. Sıkı ve genellikle rahatsız olsalar da, inanılmaz derecede incelme sağlarlar. Bunları çoğu mağazada ve Amazon gibi çevrimiçi mağazalarda bulabilirsiniz. Bu şekillendirme ürünlerini erkekler için, genellikle göğüs için ve aynı zamanda alt vücut için de bulabilirsiniz.

Yazının bu kısmında Zayıf Görünmenin Püf Noktaları sorusuna yanıt ararken giyim önerileri değil, vücut duruşunuzla ilgili önerilerde bulunacağız. İyi bir duruşa sahip olun. Uygun bir duruşla ayakta durmak karnınızı çekecek ve kolayca 10 kilo daha zayıf görünmenizi sağlayacaktır. Sırtınızı düz ve omuzlarınızı geride tutun. Kambur bir duruşla ayakta durmaya alışkınsanız rahatsız edici olabilir, ancak görsel olarak büyük bir fark yaratabilir. Sırt üstü düz uyumak, gün boyunca sırtınızı daha dik tutmanıza yardımcı olabilir. Çenenizi yukarıda tutun. Dik durmanın yanı sıra başınızı dik tutmalısınız. Bu, yağın çenenizin etrafında birikmesini engeller (bunun yerine yüzünüze gerdirir) ve genel olarak daha ince görünmenizi sağlar. Gıdık, zayıf bir insanı bile olduğundan daha fazla kilo taşıyormuş gibi gösterebilir.

Selülit Nedir? Nasıl Geçer?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*