Ara Bul

Hangi hobi sana göre?

hangi hobi sana göre?

Sevdiğiniz bir hobiye sahip olmak ister bebeğiniz için bir süveter örnek olsun ister bir koleksiyon biriktirmek olsun artan aidiyet ve amaç duygusu ile düşük stres seviyelerinde hayatınızı devam ettirmenizi sağladığı kanıtlanmıştır. Peki hangi hobi sana göre?

Açıkçası, hobiler yaşam kaliteniz üzerinde ciddi bir etki yaratabilir. Aynı zamanda iş performansınızı da artırabilirler. Lisanslı profesyonel danışman Rebecca Weiler’a göre, iş dışındaki hayatınızla meşgul olduğunuzda ve tatmin olduğunuzda (anlamlı hobiler peşinde koştuğunuz zamanki gibi), bu mutluluk yayılır. İşteyken daha odaklı ve hevesli olmanızı sağlayabilir.

Ve hobiye bağlı olarak, aceleyle uğraşmanızın bir sonucu olarak kazandığınız beceriler sizi işinizde daha iyi hale getirebilir (ve sizi potansiyel işverenler için daha çekici bir aday haline getirebilir). Weiler, “Örneğin, doğaçlama bir grupta hobi olarak performans sergileyen bir kişi, bir işveren için çekici olabilir, çünkü hızlı bir şekilde ayakları üzerinde düşünebilir ve bir grup insanın önünde sunum yapmak daha rahat olabilir.” diyor.

Bu nedenle, sevdiğiniz bir hobiye sahip olmak, hayatınız ve işiniz için iyi şeyler yapabilir. Peki ya gerçekten hoşlandığınız bir hobiniz yoksa? Bu konuda yalnız değilsiniz.  Bu nedenle herkes, özellikle gençler sevdiği, anlamlı hobiler bulmak için hangi hobi sana göre? sorusunu soruyor.

Açıkça görülüyor ki, bir hobisi olmayan ya da nasıl bulacağını bilmeyen pek çok insan var. Ancak bu, bulamayacakları anlamına gelmez. 25 veya 85 yaşında olmanız fark etmez. İşte gerçekten sevdiğiniz bir hobiyi bulmak için kullanabileceğiniz birkaç strateji.

Zaten Zevk Aldığınız bir Uğraşı Bir Hobiye Dönüştürün

Hobi olduğunu düşündüğünüz bir şey olmasa bile, kesinlikle hoşunuza giden bir aktivite vardır ve büyük olasılıkla, onu tam teşekküllü bir hobiye dönüştürmenin bir yolu vardır. Weiler, “İnsanlara her zaman eğlenmek için ne yapmayı sevdiklerini sorarım” diyor. “Keşfetmek iyi bir şey çünkü” yemek yemek “ve” spor izlemek “gibi şeyler kolayca” yemek pişirme dersleri almak “veya” bir beyzbol takımına katılmak “gibi hobilere dönüştürülebilir.” Bu hangi  hobi sana göre? diye sorduğunuzda cevabı bulmanız için en fazla yardım edecek faktörlerden  biridir.

Zamanınızı harcamaktan zevk aldığınız yollara bakın ve nasıl hobi olabileceklerini anlayın. Netflix’teki her stand-up gösterisini iki kez mi izlediniz? Doğaçlama dersi almayı deneyin. Günün en sevdiğin kısmı köpeğinle oynamak mı? Bir kurtarma organizasyonunda gönüllü olmayı deneyin. İnternette rastgele popüler kültür gerçeklerini okumayı seviyor musunuz? Bir bilgi yarışması ekibine katılmayı deneyin. Gerçekten zevk aldığınız hobileri bulmanın en kolay yolu bunları nasıl inşa edeceğinizi bulmaktır. Ve bu sizi daha iyi, daha çok yönlü bir kişi ve çalışan yapacaktır.

Çocukluk İlgi Alanlarınızı Geri Kazanın

İşten, yaşamdan ve yetişkinlik yoluna girmeden önceki zevk aldığınız hobileri düşünün. Çocukken ne yapmaktan hoşlanırdınız? Buzdolabına asmak için saatlerce şaheserleri parmakla boyadınız mı? Öyleyse, bir sanat dersi almayı keşfetmek isteyebilirsiniz. Sürekli kostümler giyip arkadaşlarınız için şovlar mı sergiliyordunuz? O zaman belki yerel bir oyunculuk grubuna bakabilirsiniz. Eğer kendinize hangi hobi sana göre? diyorsanız bu yolu deneyebilirsiniz. Çocukken muhtemelen sevdiğiniz hobileriniz vardı bu yüzden onları bir yetişkin olarak tekrar ziyaret etmek, tekrar eğlenceye dönmenin harika bir yolu olabilir.

Bir Değerlendirme Yapın

Bir kişi için dünyadaki en eğlenceli hobi bir başkası için düpedüz işkence olabilir  ve bunun tersi de geçerlidir. İnsanlar, kendi benzersiz güçlerine, ilgi alanlarına ve kişilik özelliklerine hitap eden hobilerden hoşlanma eğilimindedir. Örneğin, mantığa her şeyden daha çok değer veriyorsanız nasıl programlanacağını öğrenmek, boş zamanınızı bilgisayar yazılımı veya oyunlar yazmak için harcamak çok uygun olabilir.

Bir Şeyleri Denemeye Başlayın 

Gerçek şu ki, yeni bir hobi bulmaya nasıl yaklaşırsanız yaklaşın denemeden size göre olup olmadığından emin olamazsınız. Örneğin, işçiliğin mükemmel bir yaratıcı çıkış yolu olduğunu düşünebilirsiniz ama yalnızca sıkıcı ve monoton olduğunu fark edebilirsiniz. Sevdiğiniz bir hobiyi gerçekten bulmak istiyorsanız, kendinizi oraya koymaya istekli olmanız ve denediğiniz her şeyin hoşunuza gitmeyebileceğini kabul etmeye istekli olmanız gerekir.

İlginç bulabileceğiniz her şeyi düşünün. Bu uçurtma sörfü, makrome veya karate olsun ve bir ders alın. Beğenirseniz takip etmeye devam edin. Değilse, listenin üstünü çizin ve bir sonraki potansiyel ilginç şeye geçin.

Bir şeyler deneyebileceğiniz organizasyonlara, kulüplere veya gruplara katılın. Meetup.com gibi web siteleri, farklı ilgi alanlarını keşfetmenin harika bir yoludur, bu da daha sonra yeni hobiler edinmeye yardımcı olur, hiçbir ücret ödemeden veya düşük bir maliyetle kendilerini test etmelerine olanak tanır. Benzer fikirlere sahip insanlarla bağlantı kurmak, bize kendimiz ve neyi sevdiğimiz sevmediğimiz hakkında daha fazla şey öğretebileceği için önemli olacaktır.

Sevdiğiniz bir hobiyi bulmak için birkaç girişimde bulunmanız gerekebilir, ancak kilit nokta pes etmemektir. İnsanlarla bağlantı kurmaya ve size heyecan verici gelen yeni şeyler keşfetmeye devam edin. Hiçbir zaman hangi hobi sana göre? diye araştırmaktan vazgeçmeyin. Sonunda, size uygun olduğunu hissettiren bir hobi bulacaksınız ve bir sürü yeni şey öğrenecek ve bu süreçte havalı insanlarla tanışacaksınız!

 

ilginizi çekecektir;

3 Yanıt “Hangi hobi sana göre?”

  1. Kolay sohbet says: 4 Nisan 2021 at 13:26

    Hobiler arasında en keyif aldığım sohbet etmek galiba uzun zamandan beri kolay sohbet ederek yeni arkadasliklar edilebiliyorum

  2. hüseyin güler says: 4 Nisan 2021 at 14:04

    benim hobim, yıllara dayanan deneyimim ve birikimim ile Bursa’da mobilya montaj hizmeti vermekteyim. Bursa mobilya montaj servisi olarak tüm lokasyonlarda mobilya tamirat, tadilat ve montaj işlemlerinizi gerçekleştiriyorum.

  3. hidroponik says: 10 Nisan 2021 at 14:42

    Evde balkon veya teraslarda topraksız tarım setleri ile oldukça eğlenceli bir hobi edinebilirsiniz. farklı bir hobi arayanlara topraksız tarım yöntemlerini araştırmalarını öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*